Gelişmiş Arama

ile yazdığınız mesajlar, o anda sizi takip eden kaç kişi varsa, kullandıkları takip araçları ile bildirilir. Zoptik için bir çeşit mesaj yayın servisi de denilebilir. Birini takip edip etmeme sizin elinizde. Ayrıca istediğiniz anda mesaj bildirimlerini kapatabilir veya her kişiye özel bildirim ayarı yapabilirsiniz.


Mesaj gönderebileceğiniz araçlar:
Zoptik web sayfası, Facebook, Gtalk, MSN, ICQ, Jabber, Yahoo Messenger, Facebook IM, MySpace IM, SMS (çok yakında), ve zoptik API'sini kullanan yazılımlar.

Zoptik mesajlarını alabileceğiniz araçlar:
Zoptik web sayfası, Gtalk, MSN, ICQ, Jabber, Yahoo Messenger, Facebook IM, MySpace IM, SMS (çok yakında), Email, RSS ve zoptik API'sini kullanan yazılımlar.

Ayrıca;

 
Zoptik Facebook uygulamasını yükleyerek aynı anda hem zoptik'e mesaj yazılmasını sağlayabilir hem de Facebook durum mesajınızı güncelleyebilirsiniz. Yukarıdaki araçlardan zoptik'e yazdığınız her mesaj facebook durum mesajınız olarak yazılabilir.

 
Twitter hesap bilgilerinizi girerek yukarıdaki araçlardan yazdığınız her mesaj twitter hesabınıza da yazılır. Bu entegrasyon sayesinde hem zoptik'deki hem de twitter'daki takipçileriniz sizin mesajlarınızdan haberdar olur.


Kısacası "her yerden" zoptikleyebilirsiniz!